Gönülden Gönüle Türküler 5.Konser

Gönülden Gönüle Türküler 5.Konser

Alevi Kültür Dernekleri Bursa Şubesi Türk Halk Müziği Korosu Altan Göl Şefliğinde Gönülden Gönüle  Türküler 5. konseriyle seyirciyle buluştu.

 

AKD Bursa Şubesi Türk Halk Müziği Korosu sezonun halka açık ücretsiz ilk konserini uğur mumcu sahnesinde gerçekleştirdi. Gecenin sunumunu Sonnur Kaptan yaptı. Konserde konuk sanatçı olarak katılan Sabahattin Atik geceye ayrı bir renk kattı.

AKD Bursa Şubesi üyeleri ve Bursa’ daki bir çok sivil toplum kuruluşu ve yoğun halkın katıldığı gecede konuşma yapan Dernek Başkanı Hüseyin Kalkan günümüzde gelişen süreçle ilgili ülke genelinde tüm toplumun sorunları ve daha fazla demokrasi için, halklara yapılan haksız uygulamalarla mücadele için çaba sarfettiğini belirterek, birlik ve bütünlüğe en ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bizleri ülkenin dört bir yanından eserler ile bütünleştiren, bizlere bu harika geceyi yaşatan  Koro şefimiz ve koroda  emeği geçen herkesi yürekten kutluyor şükranlarımı sunuyorum.

Büyük beğeniyle izlenilen konser sonunda emeği geçenlere dernek Başkanı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları tarafından  Koro ve Konuk Sanatçıya çiçek verildi.

 

 

 

 

Etiketler