Evrensel Sevgi Derneğinin Gecesi

Evrensel Sevgi Derneğinin Gecesi

Alevi dernernek yöneticileri ve üyeleri Evrensel Sevgi Derneğinin  Atalay Prens’te düzenlediği geceye katılım sağladı. Geceye katılım oldukça yoğundu Yöresel Kıyafetler ile sahneye çıkan ESD folklor ekibi izleyiciler tarafından  beğenilerek izlendi.

Açılış konuşmasını ESD yönetim Kurulu Başkanı  Ali Rıza ASİLDOĞAN yaptı.Konuşmasında şunları söyledi;Bizi bu gecede yalnız bırakmayıp bizlerle birlikte olduğunuz için derneğimiz adına hepinize şükranlarımı sunarım hepiniz Hoşgeldiniz..

Bu tür faaliyetler dayanışmalar birbirimizle kaynaşmaya vesile olur.Geçtiğimiz günlerde  Malatyada yaşanan bazı evlerin işaretlenmesi karanlık güçlerinin şer odaklarının tekrar hortlaması bizi tedirgin etmiştir.Yapılan bu olaylar karşısında güvenlik güçlerimizin süratle tedbir alıp olayı gerçekleştiren faillerin ortaya çıkarılarak cezalandırılması çok önemlidir.

Alevi toplumu olarak olaylar karşısında sağduyulu davranmış,davranmaya devam edeceğiz.

Bizler hep mazlumundan  yana olduk zalimden yana olmadık.barış dedik,kardeşlik dedik biz aleviler olarak bazı haklı taleplerimiz var .

İnsan hakları mahkemesinin aldığı kararların uygulanmasını CEMEVLERİ’nin ibadethane olarak görülüp yasal statü verilmesini istiyoruz dedi.

Gecenin devamında  Konuk sanatçı Ali Dağaşan sahneye çıkarak birbirinden güzel türkülerle salonda ki konuklara hoşça vakit geçirmesine vesile oldu.

 

 

Etiketler