AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’ne tehdit: Size haddinizi bildirmeye geldim!

AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’ne tehdit: Size haddinizi bildirmeye geldim!

AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’ne giden kimliği belirsiz bir kişinin “Size haddinizi bildirmeye geldim. Sizi uyarıyorum. Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz. Herkes beni tanır” diyerek tehditte bulunduğu öğrenildi. Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş yaptığı açıklamada “Emniyeti aradık. Onlar gelip şahsı gözaltına aldı. Yönetim olarak Gazi Karakolu’na gidiyoruz. Daha sonra sizi bilgilendireceğiz. Baskılar asla bizi yıldıramayacak” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynal Odabaş, kimliği belirsiz bir kişinin cemevine gelerek “Size haddinizi bildirmeye geldim. Sizi uyarıyorum. Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz. Herkes beni tanır” diyerek, tehdit ettiğini duyurdu.

“BENİ EMNİYETE, MİT’E, TAYYİP ERDOĞAN’A SORABİLİRSİNİZ”

Odabaş, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 16:30 sularında kimliği belirsiz bir kişi elinde dosya ile gelerek, yönetimi sordu. O sırada cenaze erkanı vardı. Lokma dağıttık. O sırada gelip “Size haddinizi bildirmeye geldim. Elindeki dosyayı bıraktı. Kendisini tanıtmadı. “Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz” dedi. Hatta “Bütün parti başkanlarına sorun, herkes beni tanır. Size haddinizi bildireceğim. Sizi uyarıyorum” dedi ve dosyayı bıraktı.

Biz de emniyeti aradık. Onlar gelip şahsı gözaltına aldı. Yönetim olarak Gazi Karakolu’na gidiyoruz. Daha sonra sizi bilgilendireceğiz. Baskılar asla bizi yıldıramayacak. Cem ibadetimiz, cemevleri ibadethanemizdir. İnancımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu tür çapulculara asla meydanı bırakmayacağız. Laik cumhuriyette bütün renkler ile kardeşçe yaşamaya, eşit yurttaşlık mücadelemize devam edeceğiz. Herkesi kurumlarımıza sahip çıkmaya çağırıyorum.”