AKD Adıyaman Cemevi başkan ve yöneticileri göçük altından cansız çıkarıldılar

AKD Adıyaman Cemevi başkan ve yöneticileri göçük altından cansız çıkarıldılar

Adıyaman’da depremin yarattığı yıkımı aktaran PSAKD GYK üyesi Ezo Türkyılmaz, “Biraz ileride Alevi Kültür Dernekleri’nin cemevi var. Ama cemevi başkanı ve yöneticileri göçük altından cansız çıkarıldılar. AFAD burada yok. Yarın Urfa’ya gidip, kuru gıda ve tüp almaya çalışacağız. Yarın burada çorba kaynatmaya çalışacağız” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) GYK üyesi Ezo Türkyılmaz, merkez üssü Maraş olan iki depremin etkilediği Adıyaman’dan gönderdiği videoda enkaz altında arkadaşlarının bulunduğunu duyurdu. Yeterli desteğin verilmediğini belirten Türkyılmaz, Alevi Kültür Derneği (AKD) Adıyaman Cemevi’nin başkan ve yöneticilerinin göçük altından cansız bedenlerinin çıkarıldığını aktardı.

“YARIN BURADA ÇORBA KAYNATMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Türkyılmaz şunları kaydetti:

“Adıyaman’da Zülfikar yoldaşımızın binasındayız. Binadan ıslık sesi geldi. Bir çalışma yok. Bir tane kepçe var. Urfa’dan gelen üç itfaiye eri, üç asker var. Halkın kendi çalışması var. Elektrik, su, doğalgaz yok. İnsanlar dışarıda. Arabalarında bekleyenler var. Birçoğunun mazotu bitmiş. Tuvalet çok büyük bir sorun. Şehir çok soğuk. Yiyecek bulmak sorun. Biraz ileride Alevi Kültür Dernekleri’nin cemevi var. Ama cemevi başkanı ve yöneticileri göçük altından cansız çıkarıldılar. AFAD burada yok. Yarın Urfa’ya gidip, kuru gıda ve tüp almaya çalışacağız. Yarın burada çorba kaynatmaya çalışacağız.”

Etiketler