Alevi kurumları: Narlı’da oluşturmak istediğimiz koordinasyon merkezine gerekli izinler verilmeli

Alevi kurumları: Narlı’da oluşturmak istediğimiz koordinasyon merkezine gerekli izinler verilmeli

6 çatı Alevi örgütü merkez üssü Maraş olan olan 10 ili etkileyen depremde mağdur olanlarla dayanışma amaçlı Pazarcık Narlı’da oluşturmak istedikleri koordinasyon merkezine dair gerekli izin verilmesi talep etti.

Maraş Pazarcık’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem, 10 ilde büyük bir yıkıma ve binlerin kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin de yaralanmasına yol açtı. Çok sayıda yurttaş da halen enkaz altında!

Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Dernekler Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin ortak imzasıyla yapılan çağrıda deprem bölgesine nakdi ve ayni yardımların yapılmasındaki engellerin kaldırılarak Pazarcık Narlı’da oluşturulacak koordinasyon merkezine gerekli izinlerin sağlanması talep edildi.

“KOORDİNASYON MERKEZİNE GEREKLİ İZİNLER VERİLMELİ”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin yaşadığı felaket sürecinde Alevi kurumlarının depremzede canlara canhıraş ulaştırmaya çalıştığı nakdi ve ayni yardımlar bölgelerde bulunan yetkililer tarafından engellenmektedir. Ülkemizin bu zor sürecinde her zaman olduğu gibi Alevi kurumları insan ayrımı etmeksizin nerde mazlum varsa oraya koşmaktadır. Yetmiş iki millete bir nazarla bakan, canı candan ayırmayan bir yolun talipleri olarak, Devletimizin bir nebze de olsa kamu yükünü hafifletmek adına çağrımız engellerin kaldırılmasıdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, darda olana Hızır ol ki Hızırı yanında bulasın şiarı ile yardım bekleyen canlara ulaşmamız adına bölgeye en hakim nokta olan Pazarcık/Narlı’ da koordinasyon merkezi oluşturabilmemiz için gerekli izinlerin verilmesi talebimizdir.”

Etiketler