YÖK, deprem bölgelerinde psikolojik destek vermesi için ilahiyatçı ilanı verdi

YÖK, deprem bölgelerinde psikolojik destek vermesi için ilahiyatçı ilanı verdi

YÖK, deprem bölgelerinde psikolojik destek vermesi için aradığı personellerin İlahiyat Fakültesi, İslami Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi gibi bölümlerde görev yapan akademisyenlerden olması için ilan verdi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), deprem bölgelerinde görevlendirmek üzere tüm üniversitelere yazı göndererek personel ilanı verdi.

‘Deprem sonrası manevi rehberlik ve psikolojik danışmanlık’ hizmeti verecek personellerde aranan niteliklerde ise İlahiyat Fakültesi, İslami Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi gibi bölümlerde görev yapan akademisyenlerin başvuru yapması istendi.

İLAHİYATÇILAR ARANIYOR

YÖK Personel Daire Başkanlığı tarafından verilen ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili doğrudan etkileyen depremler nedeniyle afet bölgesinde depremden etkilenmiş çok sayıda çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı insanımız bulunmaktadır.

Bu insanlarımın Diyanet İşleri Başkanlığı, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde destek olmak İçin yaptığımız planlamada değerlendirilmek üzere manevi rehberlik ve psikolojik danışmanlık yapabilecek gönüllü öğretim üyelerinin (İlahiyat Fakültesi, İslami Bilimler Fakültesi, Eğilim Fakültesi, Psikoloji, Sosyal Hizmet, Acil Yardım ve Afet Yönetimi akademik görev yapanlar başla olmak üzere rehberlik veya psikolojik danışmanlık konularında uzmanlaşmış gönüllülerin) isim-soy isim, fakülte, bölüm ve adresi ile başkanlığımıza gönderilmesi hususunda gereğini önemle rica ederiz.”

Etiketler