Gönülden Gönüle Türküler Konseri 1

Gönülden Gönüle Türküler Konseri 1

AKD TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

       Birlik ve beraberliğimizi sanatta da pekiştirmek ve içimizdeki sesimizi siz değerli izleyenlere de ulaştırabilmek amacıyla 2013 yılında kurduğumuz Türk Halk Müziği koromuz, 2014 yılının Ocak ayında “Türkü Tadında Yaşamak – 1” isimli konseriyle sezonunu açmıştır. Çalışmalarına disiplinle devam eden koro, aynı yılın Haziran ayında da “Türkü Tadında Yaşamak – 2” konserini Konuk Sanatçı: Hüseyin TURAN’ın katılımıyla gerçekleştirmiştir. 23.Şubat2015 tarihinde  “Gönülden Gönüle Türküler”-1 isimli üçüncü konserini  Uğur Mumcu Sahnesinde sürdüren koromuz  Altan GÖL şefliğinde dördüncü konserini 08 haziran 2015 tarihinde saat 20:00 da ,Nazım Hikmet Kültür Evinde “Gönülden Gönüle Türküler” 2 ismiyle gönüllerinize ulaşmayı hedeflemektedir.

 

ŞEF: ALTAN GÖL

1982 yılında Tokat’ta doğdu. Ailesi ile beraber 1985 yılında Bursa’ya gelerek eğitim hayatını burada tamamladı. 1993 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümüne girerek, müzik hayatına başladı.1996 yılından bu yana Konservatuarda Bağlama Öğretmenliği, İcra Heyeti Saz Sanatçılığı, Öğrenci Korosu Şefliği ve T.H.M. Bölüm Başkan Yardımcılığı yaptı. 2001 – 2005 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında lisans eğitimini tamamladı.

2007 yılında kadrolu Sanatçı – Öğretmen olarak görev yapmaya başlayan Altan GÖL, 2011 – 2013 yılları arasında Türk Halk Müziği Bölüm Başkanlığı ve Koro Şefliği görevini de üstlendi. Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrasında çalıştığı süre içinde Bursa içi ve ilçelerinde, yurt içi ( İstanbul, Ankara, Balıkesir, Muğla, Antalya, Kütahya ) ve yurt dışında ( Almanya, Kıbrıs, Finlandiya – Oulu, Makedonya, Kosova ) konserlere katıldı.

Evli ve Toprak Tuna adında bir çocuk babası olan Altan GÖL, halen Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürlüğü’nde Bağlama Sanatçısı, Öğretmen ve Koro Şefi olarak görevini sürdürmektedir.

Etiketler