22°C
BURSA HAVA DURUMU22°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0224416646

Misyon

- +
 1. Amacı doğrultusunda; konferans, seminer, panel, sempozyum, semah, müzik, saz, tiyatro, halkoyunları eğitimiyle ilgili çalışmalar, araştırma ve her türlü gezi toplantı, temsil, sergi, fuar, festival gibi diğer gösteri ve etkinlikleri düzenler. yapar yaptırır,  ayrıca amacı doğrultusunda yayınlar hazırlar, yayınlar yapar, yarışmalar düzenler ve ödüller verir.
 2. Alevi Kültür Derneği Bursa Şubesi, Kültür ve Sanat Enstitüsü kurarak Alevilik ve Bektaşilik ile ilgili yapılan araştırma ve eserleri dünyaya ve kamuoyuna tanıtım yapar.
 3. Alevi Kültür Derneği Bursa Şubesinin, Bursa Büyükşehir Belediyesi encümeni kararıyla kendisine 49 yıllığına tahsis edilen Ataevler Mah. Alirıza bey Caddesinde ki 5000m2 yerde kültür etkinlikleri ve her türlü eğitim ve sosyal etkinlik toplantıları düzenler. Üyelerini etkinliği, eğitimi ve sosyal çalışmaları ile ilgili binalar projelendirir, binaları amaçları doğrultusunda kullanır.
 4. Çalışmalarını dil, din, ırk, inanç, cinsiyet ve siyasi görüş göstermeden sürdürür.
 5. Amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapar. Üst kurullar oluşturulmasına çalışır öncülük eder.
 6. Amacı doğrultusunda çalışmalar yapabilmek için üyeleri dışında ve üyelerden oluşan çeşitli komisyonlar kurabilir.
 7. Üyelerine maddi yardımda bulunur, başarılı ve yardım gereksinimi olan gençlere burs verir.
 8. Dernek amaçları doğrultusunda taşınır ve taşınmaz mal alır, satar, kiralar ve kiraya verir. Bu malların üzerinde her türlü hakları koydurup, işletebilir ve inşaat yaptırır.
 9. Amaçlarını gerçekleştirebilmek için yardım sandıkları ve vakıf kurar, kurulmuş olanlara üye olur, gerekirse ayrılır. Ancak hasıl olan kar payından üyelerine pay dağıtmaz, elde edilen kar tüzük amaçlarına uygun olarak kullanılır.
 10. Yardım toplama yasası ve ilgili yasal düzenlemelerin hükümleriyle bu tüzüğe uygun olarak yardım bağışı alır, verir ve şartlı şartsız vasiyetleri kabul eder.
 11. Cem ve Kültür evleri açar, açtırır ve inşa eder.
 12. Dernek Genel Merkezi ve şubeler sayıda personel istihdam edebilir.

YORUM GÖNDERYorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir, üye olmak için tıklayınız.