23°C
BURSA HAVA DURUMU23°C Sisli
BİZE ULAŞIN 0224416646

Vizyon

- +
  1. Alevi – Bektaşi yaşamı ve felsefesi doğrultusunda bilimsel, kültürel ve sosyal çalışmalar yapmak. Başta Anadolu Alevi – Bektaşi Kültürü olmak üzere tüm kültürleri yaşatmak, geliştirme ve yaymanın yanı sıra demokrasi, laiklik, hukuk devleti ve evrensel insan hakları gibi değerlere sahip çıkmak.
  2. Anadolu geçmişi ile tüm insanlığın ortak bir kültür harmanına, mozaiğine sahiptir. Anadolu her iklimin, dört mevsimin, her bitkinin her ağacın, her canlının bulunduğu doğal yapıya sahiptir. Bu yapıya bozmadan sahip çıkmaktır.
  3. Anadolu, çeşitli ırkların, dillerin, dinlerin yaşadığı ve günümüzde çok olumlu kültürlerde birleştiği, artık ırkların, dinlerin, dillerin nesnel gerçeklerde anlaştığı, ortaklaştığı kolektif bir ürün üreterek insanlığın malı olduğu, güzel, gerçekçi, somut kaynaklı bu kolektif bilinç her türlü bireysel yapıyı yıkmış, toplumsal halk kültürünün zenginliğini tarih sayfamıza yazmıştır. Amaç bu olguya sahip çıkmaktır.
  4. Anadolu Alevi – Bektaşi kültürü, gerçek halk kültürünün yaşam biçimi, insani öz değerlere saygın ve doğru ilkelerle bağlıdır. Emeğe ve insan onuruna bağlılığı, hayatın kendisidir.
  5. Nesnel yapısı, özdeksel-tinsel hukuk yapısı ile demokratik bir yaşam biçimidir. İnsanı, kamil demokratik dostluk anlayışı ile birbirine kaynaşmış, bütün insanlığın kusursuz kardeşliğine sahip çıkmıştır.
  6. Amaçları doğrultusunda üyelerinin hukuksal, inançsal, demokratik haklarının kullanımı ve korunması ile ilgili her türlü çalışmayı yapar.

YORUM GÖNDERYorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir, üye olmak için tıklayınız.