Beşiktaş’ta Yapılan Terör Saldırısını Lanetliyoruz

Beşiktaş’ta Yapılan Terör Saldırısını Lanetliyoruz

BASINA VE KAMUOYUNA

Sınırlarımızın yanı başında devam eden çatışmaları endişe ile izlerken, içeride de daha fazla sorumlu davranmak hem siyasilerin, hem de vatandaşların asli görevidir. Son bir yılda artan terör saldırıları sonucu yüzlerce canımızı teröre kurban verdik. Son olarak 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da yaşanan terör saldırısında 44 vatandaşımız şehit oldu ve onlarca yaralımız var.

Tam da İnsan 07_oHakları Günü’nde yaşanan bu bombalı terör eylemini gerçekleştirenleri ve arkasındaki tüm güçleri bir kez daha lanetliyorum. Soğuk kış gününde yürekleri yakan, ülkemizi yasa boğan bu hain saldırıda şehit düşen sivil ve polis tüm canlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar ve ulusumuza baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Ancak terör bir sebep değil sonuçtur. Terörün altındaki gerekçeleri doğru analiz edip gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Masum insanların katledilmesinin artık son bulmasını diliyoruz. Sevgiden, kardeşlikten, hoşgörüden asla vazgeçmeyen Alevi toplumu her türlü terör eyleminin karşısındadır.

Vatanın birlik ve bütünlüğüne kast edenler bilsinler ki, teröre teslim olmayacağız, terör belasına da alışmayacağız. Yapılan bu saldırılar asla bizleri karşı karşıya getirmemeli, aksine bir arada olmamızı gerektirmektedir.

Terörün amacı insanları karşı karşıya getirmek, ülkede huzuru bozmaktır. Ancak buna rağmen hâlâ provakatif eylemler içinde olanlar da asla bizleri karşı karşıya getiremeyecektir. Acı hepimizin acısı, akan kan hepimizin kanı. Bu kanı durdurmak hepimizin görevi.

Farklı düşünebiliriz, farklı inanabiliriz ama en önemlisi bizi biz yapan, bir arada tutan ortak değerlerimiz var, bu değerler etrafında birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekmektedir.

Özellikle son bir yıldır ülkemizde yaşanan kaos ortamının sona ermesi için tüm yetkililerin daha birleştirici bir tutum sergilemelerini temenni ediyoruz. Yaşanan bu hain saldırıdan dolayı şehit olan tüm canlarımıza bir kez daha rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum.
Alevi Kültür Dernekleri
Genel Başkanı
Doğan DEMİR

 

Etiketler