YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı

YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü yapılacak.

Alevi Kültür Dernekleri Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Pazar günü yapılacak YGS öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere yönelik başarı mesajı yayınladı.

YGS’nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan AKD Bursa Şube Yönetimi; “Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yüksek öğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir.”dediler

“Biliyoruz ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.” dediler.

 

Etiketler